Житие и чудеса Святителя Питирима Епископа Тамбовского.

О чудесах исцеления Свт.Питирима Тамбовсого Чудотворца читайте с 22 стр. книги по ссылке: https://readera.org/read/11011462

Изображение
Изображение

Тамбов. Спасо-Преображенский кафедральный собор.

Изображение

Тамбов. Спасо-Преображенский кафедральный собор. Рака с мощами Святого Питирима Тамбовского Чудотворца.

____

Будем прибегать в болезнях и несчастьях к помощи Святого молитвенника Тамбовского Питирима, взывая: "Святителю Отче Питириме, помоги нам". И он нам не откажет и поспешит на помощь.
____
Молитвы Святому Питириму Тамбовскому Чудотворцу

Веры и благочестия учитель, Церкви светильник, монашествующим образец, святитель Питирим премудрый, стадо твое благочестиво упас ты и ко Христу привел, потому украшенный венцом славы на Небесах, с нами на земле пребываешь духовно, сияя чудесами. Моли Христа Бога о спасении душ наших.


О великий угодниче Божий и преславный чудотворче, святителю Питириме! К тебе смиренно припадаем и усердно молимся: яви нам, грешным, любовь твою отеческую и многомощное твое заступление. Веруем бо, яко велие дерзновение имаши ко Господу и яко много может предстательство твое пред Престолом благости Его. Сохрани молитвами твоими Церковь Святую от ересей и расколов, от суеверия и неверия. Испроси нам веру праву, надежду несомненну, любовь нелицемерну, в добрых делех преспеяние, во искушениях мужество, в злостраданиих терпение, в молитвах постоянство, мир и благоустроение стране нашей, здравие же и спасение людем ея. Призри милостивно на предстоящия и молящияся пред святою иконою твоею и вся прошения их во благо исполни, и всем вся в жизни временней и вечней потребная даруй, во славу дивнаго во святых Своих Бога, в Троице славимаго и покланяемаго, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Акафист Святитетю Питириму Епископу Тамбовскому Чудотворцу.

Смотреть ПОЛНОЕ видео "Акафист Святитетю Питириму Епископу Тамбовскому Чудотворцу"
https://rumble.com/embed/vpc6o1/?pub=w85qh

__

Или скачать видео "Акафист Святитетю Питириму Епископу Тамбовскому Чудотворцу" (Время видео 15 мин.) 👇

Акафист святитетю Питириму епископу Тамбовскому чудотворцу.mp4